Jose Jr. has logged 16 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read prior review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★★
Edit this entry