Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
You People

You People

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sick

Sick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Raven

The Raven

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invisible Agent

Invisible Agent

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Electric City

Electric City

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Passionless Moments

Passionless Moments

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry