Sort by

Alex has logged 14 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doin' It in the Park: Pick-Up Basketball, NYC

Doin' It in the Park: Pick-Up Basketball, NYC

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry