Sort by

Alex has logged 12 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wit

Wit

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry