• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Sully

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • The Grey

    ★★★

  • Lady in the Water

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★★

  • The Village

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Signs

    ★★★★½

  • Reign of Fire

    ★★★

  • Unbreakable

    ★★★½

  • The Sixth Sense

    ★★★½

  • Blast from the Past

    ★★★★★

  • That Thing You Do!

    ★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★★½

  • Die Hard

    ★★★