• Crimes of the Future

    ★★★★½

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • A+ Christgau

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Call

    ½

  • Still Processing

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • The Animated Adventures of Jack Decker

    ★★★

  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★★

  • Coming Out

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Depois da Meia Noite

    ½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • I've Been Afraid

    ★★★★½

  • The Babysitter

  • Bad Advice

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • The Turning

    ★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • First Snow of 2020

    ★★★½

  • Cats

    ★★½