Sort by

junjunny has logged 145 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gaze

The Gaze

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Luck

Luck

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry