• Scream

    ★★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • The King's Man

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Knife

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Mali Twist

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Waiting for Bojangles

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Wolf and the Lion

    ★★★½

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★

  • Help

    ★★★★★

  • My Son

    ★★★

  • Schumacher

    ★★★★★

  • Zaï Zaï Zaï Zaï

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Little Nicholas' Treasure

    ★★★

  • Some Like It Rare

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Fake News

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Clickbait

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Titane

    ★★½