wesley has logged 356 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mia and the White Lion

Mia and the White Lion

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blacksmith

The Blacksmith

1922
×
★★½
Edit this entry  
28
The Boat

The Boat

1921
×
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Max Takes a Bath

Max Takes a Bath

1910
×
★★½
Edit this entry  
27
Audrey Hepburn: Remembered

Audrey Hepburn: Remembered

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1936
×
★★★
Edit this entry  
26
Shirley Temple: America's Little Darling

Shirley Temple: America's Little Darling

1993
×
Edit this entry  
26
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★★
Edit this entry  
26
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★½
Edit this entry  
26
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Will Rock You

We Will Rock You

1982
×
Read the review Edit this entry  
24
Rocket Singh: Salesman of the Year

Rocket Singh: Salesman of the Year

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
My Dog Stupid

My Dog Stupid

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Edit this entry  
15
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★
Edit this entry  
04
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Room

The Room

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Little Girl

Little Girl

2020
×
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Our Boys

Our Boys

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★½
Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Seeds We Sow

The Seeds We Sow

2020
×
Edit this entry  
18
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forbidden Games

Forbidden Games

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
16
The Children of Chance

The Children of Chance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Quake

The Quake

2018
×
Edit this entry  
15
The Wave

The Wave

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
15
Disclosure

Disclosure

2020
×
Edit this entry  
13
Moonchild

Moonchild

2019
×
★½
Edit this entry  
13
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★½
Edit this entry