RSS feed for JunkDoddo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X: The Unknown

X: The Unknown

1956
×
★★★
Edit this entry  
07
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★½
Edit this entry  
07
Red State

Red State

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Herschell Gordon Lewis: The Godfather of Gore

Herschell Gordon Lewis: The Godfather of Gore

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Biology

Bad Biology

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Werewolf

The Werewolf

1956
×
★★½
Edit this entry  
03
Revenge of the Creature

Revenge of the Creature

1955
×
★★½
Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★★★
Edit this entry  
02
It Came from Beneath the Sea

It Came from Beneath the Sea

1955
×
★★★
Edit this entry  
01
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Macabre

Macabre

1958
×
★★★½
Edit this entry  
27
It! The Terror from Beyond Space

It! The Terror from Beyond Space

1958
×
★★½
Edit this entry  
27
The Mad Magician

The Mad Magician

1954
×
★★★★
Edit this entry  
26
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Edit this entry  
26
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1953
×
★★★
Edit this entry  
26
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Beast from 20,000 Fathoms

The Beast from 20,000 Fathoms

1953
×
★★★
Edit this entry  
24
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★½
Edit this entry  
23
The Simpsons Couch Gag (You're Next)

The Simpsons Couch Gag (You're Next)

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Not of This Earth

Not of This Earth

1957
×
★★★
Edit this entry  
20
Mimic

Mimic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Queen of Spades

The Queen of Spades

1949
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Beast with Five Fingers

The Beast with Five Fingers

1946
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★
Edit this entry  
16
House of Horrors

House of Horrors

1946
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★
Edit this entry