Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Torn

Torn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revoir Paris

Revoir Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Red Suitcase

The Red Suitcase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ivalu

Ivalu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Ride

Night Ride

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Broker

Broker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry