junnotjune has logged 24 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Message

The Message

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Peace Breaker

Peace Breaker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry