• X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Mother/Android

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Audible

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Executive Order

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Looks That Kill

    ★★½

  • Eduardo and Monica

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Wolves

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Breathe

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★