RSS feed for Andrew
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
08
À propos de Nice

À propos de Nice

1930
×
★★★★
Edit this entry  
08
Taris

Taris

1931
×
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
Edit this entry  
03
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Canal

The Canal

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Galapagos Affair: Satan Came to Eden

The Galapagos Affair: Satan Came to Eden

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Overboard

Overboard

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
13
Young Mr. Jazz

Young Mr. Jazz

1919
×
Edit this entry  
03
Cielo

Cielo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Town

On the Town

1949
×
★★
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombi 3

Zombi 3

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Colette

Colette

2018
×
Edit this entry  
25
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Lake of Dracula

Lake of Dracula

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
04
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Christine

Christine

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Armageddon

Armageddon

1998
×
★½
Read the review Edit this entry