RSS feed for Andrew

Andrew has logged 36 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mockingbird

Mockingbird

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Star Trek: Renegades

Star Trek: Renegades

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Hellions

Hellions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cyber Seduction: His Secret Life

Cyber Seduction: His Secret Life

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boy

The Boy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Batman Unlimited: Monster Mayhem

Batman Unlimited: Monster Mayhem

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arcade Fire - The Reflektor Tapes

Arcade Fire - The Reflektor Tapes

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wyatt Cenac: Brooklyn

Wyatt Cenac: Brooklyn

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eugene Mirman: Vegan on His Way to the Complain Store

Eugene Mirman: Vegan on His Way to the Complain Store

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Festival Express

Festival Express

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Steve Jobs: The Man in the Machine

Steve Jobs: The Man in the Machine

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rupture

Rupture

1961
×
★★★
Edit this entry  
01
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry