RSS feed for Andrew

Andrew has logged 29 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
My King

My King

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Antibirth

Antibirth

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Come What May

Come What May

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Homo Sapiens

Homo Sapiens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts Can't Do It

Ghosts Can't Do It

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hollars

The Hollars

2016
×
★½
Edit this entry  
08
David Cross: Making America Great Again

David Cross: Making America Great Again

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hidden

Hidden

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Read the review Edit this entry