RSS feed for Andrew

Andrew has logged 32 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Razzia

Razzia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mom And Dad

Mom And Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Great Choice

Great Choice

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Princesita

Princesita

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
ManHunt

ManHunt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy End

Happy End

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Well Spent Life

A Well Spent Life

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spend It All

Spend It All

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

1968
×
★★★
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry