Sort by

Bryan has logged 148 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fade to Black

Fade to Black

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frieda

Frieda

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Generation War

Generation War

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Legion

Black Legion

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The League of Gentlemen

The League of Gentlemen

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meantime

Meantime

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dresser

The Dresser

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Somewhere Beneath the Wide Sky

Somewhere Beneath the Wide Sky

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You've Been Trumped

You've Been Trumped

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Arendt

Hannah Arendt

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Worst Witch

The Worst Witch

1986
×
Read the review Edit this entry  
01
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sentimental Journey

Sentimental Journey

1976
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Royal Scandal

A Royal Scandal

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
River of No Return

River of No Return

1954
×
Read the review Edit this entry  
19
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
George Wallace

George Wallace

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The BFG

The BFG

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry