Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Louis Theroux's Forbidden America

Louis Theroux's Forbidden America

2022
×
Edit this entry