Sort by

Holly-Beth has logged 214 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
Edit this entry  
22
Whitney

Whitney

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Derren Brown: Sacrifice

Derren Brown: Sacrifice

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Matinee

Matinee

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pygmalion and Galatea

Pygmalion and Galatea

1898
×
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry