Sort by

Holly-Beth has logged 18 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Cosmos: A SpaceTime Odyssey

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Howards End

Howards End

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cameron Esposito: Marriage Material

Cameron Esposito: Marriage Material

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bridget Christie: Stand Up For Her

Bridget Christie: Stand Up For Her

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cameron Esposito: Rape Jokes

Cameron Esposito: Rape Jokes

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry