Sort by

Holly-Beth has logged 95 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greed

Greed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Margaret Cho: PsyCHO

Margaret Cho: PsyCHO

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Plastic Ocean

A Plastic Ocean

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry