Sort by

JureKonestabo has logged 165 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
22 July

22 July

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
½
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
My Last Year as a Loser

My Last Year as a Loser

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loro

Loro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry