RSS feed for JurgenUrena
  • I Know This Much Is True

  • The Last Dance

  • The Occupant

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

  • The Plot Against America

  • Misbehaviour

  • The Roads Not Taken

  • The Invisible Man

  • Superman: Red Son

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

  • Emma.

  • Graceful Agitation

  • Horse Girl

  • Wake Up

  • Spaceship Earth

  • Goldman v Silverman

  • Model Citizen

  • La boda del tigre

  • The Snail and the Whale

  • Bombshell

  • Little Women

  • Spies in Disguise

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Lorena, Light-footed Woman

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Elsewhere

  • Lady and the Tramp

  • Klaus

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

  • Liberty: Mother of Exiles

    ★★★★

  • The Man Without Gravity

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★½

  • Advantages of Travelling by Train

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Birders

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • A Thief's Daughter

  • The Endless Trench

  • Saria

  • La deuda

  • Zeroville

    ★★

  • Aute retrato

  • What Happened on September 11

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Radioactive

  • While at War

  • Jallikattu

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

  • Corpus Christi

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

  • Adults In The Room

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

  • Uncut Gems

  • Motherless Brooklyn

  • Eye for an Eye

  • The Aeronauts

  • Judy

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½