RSS feed for just2good

just2good has logged 34 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
The Scarecrow

The Scarecrow

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Double

The Double

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Q

Q

1982
×
Edit this entry  
13
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★½
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry