• The Northman

  • Moon Knight

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Fresh

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Before We Forget

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★

  • Huda's Salon

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Hostage: Missing Celebrity

  • Beckett

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★

  • Pig

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

  • Titane

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

  • No Sudden Move

  • Luca

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

  • Cliff Walkers

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Judas and the Black Messiah

  • Land

  • CODA

    ★★★★★

  • The Dig

  • News of the World

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • A Family

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Dawn of War

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

  • True Mothers

  • I Care a Lot

    ½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

  • Beginning

  • Ammonite

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

  • The Human Voice

    ★★★★★