Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luck

Luck

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry