Sort by

Justa has logged 26 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry