Sort by

Justan has logged 307 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soon Yi

Soon Yi

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rehearsal

The Rehearsal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Peacemaker

The Peacemaker

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Snow Canon

Snow Canon

2011
×
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
11
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Reagans

The Reagans

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
An Untitled Portrait

An Untitled Portrait

1993
×
Edit this entry  
29
Greetings from Africa

Greetings from Africa

1996
×
Edit this entry  
28
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Janine

Janine

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
Vanilla Sex

Vanilla Sex

1992
×
Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
JFK

JFK

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry