Doomed has logged 202 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Hiruko The Goblin

Hiruko The Goblin

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hostel

Hostel

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker Vs Droogs

Joker Vs Droogs

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man Training Studio

The Amazing Spider-Man Training Studio

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lion of the Desert

Lion of the Desert

1980
×
★★★½
Edit this entry  
09
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Drifting Classroom

The Drifting Classroom

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Drifting Classroom

The Drifting Classroom

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Zero

Apocalypse Zero

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
That Guy With The Glasses Anniversary Brawl

That Guy With The Glasses Anniversary Brawl

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Son of Bambi Meets Godzilla

Son of Bambi Meets Godzilla

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
Read the review Edit this entry  
01
Shocker

Shocker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dog Watching American Dad

Dog Watching American Dad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Severed Heads

The Severed Heads

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trauma

Trauma

1993
×
★★½
Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

×
½
Read the review Edit this entry