Doomed has logged 45 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jenin, Jenin

Jenin, Jenin

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
Edit this entry  
27
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Zero

Apocalypse Zero

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't

Don't

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Gore

The Wizard of Gore

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Five Broken Cameras

Five Broken Cameras

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Europa

Europa

1991
×
Edit this entry  
09
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
Edit this entry  
08
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
Read the review Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gotti

Gotti

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry