Sort by
  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Three Months

    ★★

  • Cat Burglar

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½