Sort by

justin has logged 191 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Very Ralph

Very Ralph

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Selena

Selena

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Piercing

Piercing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★½
Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry