Sort by

Justin has logged 108 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pink Force Commando

Pink Force Commando

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sartana the Gravedigger

Sartana the Gravedigger

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Transparent Man

The Amazing Transparent Man

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chase

The Chase

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lone Wolf McQuade

Lone Wolf McQuade

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rapid Fire

Rapid Fire

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Thunder Kids

Space Thunder Kids

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu on the Bosphorus

Kung Fu on the Bosphorus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Nine to Nine

From Nine to Nine

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Satan's Sadists

Satan's Sadists

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Forgotten Sins

Isle of Forgotten Sins

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Think Like a Dog

Think Like a Dog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dynamite Brothers

Dynamite Brothers

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Five Bloody Graves

Five Bloody Graves

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Martial Club

Martial Club

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bronze Buckaroo

The Bronze Buckaroo

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Gertie from Harlem U.S.A.

Dirty Gertie from Harlem U.S.A.

1946
×
Read the review Edit this entry  
22
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rabbits

Rabbits

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Krush Groove

Krush Groove

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chilly Scenes of Winter

Chilly Scenes of Winter

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitfall

Pitfall

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blood of Jesus

The Blood of Jesus

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Sunday

Black Sunday

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Go Down, Death!

Go Down, Death!

1944
×
Edit this entry  
20
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brigitte and Brigitte

Brigitte and Brigitte

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legions of the Nile

Legions of the Nile

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beat the Devil

Beat the Devil

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomorrow We Live

Tomorrow We Live

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Outsider - The Cinema of Antonio Margheriti

The Outsider - The Cinema of Antonio Margheriti

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Fire

White Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wira

Wira

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hapkido

Hapkido

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Law and Order

Law and Order

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry