Sort by

Justin has logged 801 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sherlock Holmes' Fatal Hour

Sherlock Holmes' Fatal Hour

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Tiger, Crazy Frog

Dirty Tiger, Crazy Frog

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fabulous Dorseys

The Fabulous Dorseys

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Working Class

Working Class

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One December Night

One December Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Golden Needles

Golden Needles

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Adam at Six A.M.

Adam at Six A.M.

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Timing with Jo Firestone

Good Timing with Jo Firestone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mitchell

Mitchell

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Safe Conduct

Safe Conduct

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notes from the Labyrinth

Notes from the Labyrinth

×
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frostbiter: Wrath of the Wendigo

Frostbiter: Wrath of the Wendigo

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Merry Christmas Mr. Mo

Merry Christmas Mr. Mo

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Who Killed Santa Claus?

Who Killed Santa Claus?

1941
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Dog Who Stopped the War

The Dog Who Stopped the War

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Soft Touch

Mr. Soft Touch

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Battle of the Century

The Battle of the Century

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
County Hospital

County Hospital

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Music Box

The Music Box

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Crow: Wicked Prayer

The Crow: Wicked Prayer

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry