• Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★½

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Mayor Pete

    ★★½

  • Finch

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Jagged

    ★★

  • The Humans

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Being James Bond

  • Reminiscence

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Underground Railroad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • A Cop Movie

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Crime Scene

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★½