Justin has logged 443 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Edit this entry  
31
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Network

Network

1976
×
★★★
Edit this entry  
15
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Edit this entry  
12
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★½
Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Munich

Munich

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★½
Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★½
Edit this entry  
06
De Palma

De Palma

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Passion

Passion

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★
Edit this entry  
02
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry