Justin has logged 51 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Edit this entry  
29
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★
Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★½
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★
Edit this entry  
07
La Notte

La Notte

1961
×
★★½
Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Edit this entry  
03
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★
Edit this entry  
03
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Edit this entry  
03
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★
Edit this entry