Justin has logged 391 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
Edit this entry  
29
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
Edit this entry  
28
Rejected

Rejected

2000
×
Edit this entry  
28
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Edit this entry  
18
Hidden

Hidden

2020
×
Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★
Edit this entry  
13
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
VOIR

VOIR

2021
×
Edit this entry  
05
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Edit this entry  
05
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Honourable Woman

The Honourable Woman

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★½
Edit this entry  
26
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jagged

Jagged

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Everyone Else

Everyone Else

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
River

River

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry