Justin has logged 41 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Proof of Life

Proof of Life

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Captive

The Captive

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
The Edge

The Edge

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ransom

Ransom

1996
×
★★½
Edit this entry  
15
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Babe

Babe

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
A Night in the Show

A Night in the Show

1915
×
Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Railway Station

Railway Station

1980
×
Edit this entry  
08
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★
Edit this entry  
07
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★
Edit this entry  
06
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Edit this entry