Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Air

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Hypnotic

  • Bottoms

  • Scream VI

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Talk to Me

  • Amsterdam

  • The Blackening

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

  • Blonde

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ½

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • TÁR

  • White Noise

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Vengeance

    ★½

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★½

  • Irma Vep

  • Showing Up

    ★★★½

  • Pacifiction

  • Broker

  • The Bob's Burgers Movie

  • Stars at Noon

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ½

  • Ambulance

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★½

  • Flux Gourmet

  • Kimi

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½