• The Last Seduction

    ★★★★

  • Murder, My Sweet

    ★★★

  • Children of a Lesser God

    ★★★★

  • Wild Things

    ★★★

  • The Firm

    ★★★

  • Can't Hardly Wait

    ★★

  • Sea of Love

    ★★★

  • Miracle Mile

    ★★

  • The Yellow Handkerchief

  • Naked in New York

  • Altered States

    ★★★★

  • Chilly Scenes of Winter

    ★★

  • Women in Love

  • The Last Cowboy

  • Bob & Carol & Ted & Alice

    ★★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★

  • Obvious Child

    ★★★

  • Until the End of the World

    ★★★★★