• Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Stevie Nicks: Live In Concert The 24 Karat Gold Tour

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Turning

    ½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½