justis has logged 77 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry