• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Deep Water

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Through My Window

    ½

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • A Boy Called Christmas

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Afterlife of the Party

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Lamb

    ½

  • Titane

    ★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Angela's Christmas Wish

    ★★★★★

  • Black Beauty

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • The Queen's Gambit