lucy amelia has logged 19 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry