Sort by

justmiaslife has logged 32 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Glass

Glass

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★
Edit this entry  
01
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Oprah Winfrey Presents: After Neverland

Oprah Winfrey Presents: After Neverland

2019
×
Edit this entry  
01
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry