Sort by

mia dolan has logged 47 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Close to the Horizon

Close to the Horizon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Giver

The Giver

2014
×
Edit this entry  
21
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kiri-Kis

Kiri-Kis

1907
×
Edit this entry  
20
Joined Lips

Joined Lips

1907
×
Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
15
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
07
And the Oscar Goes To...

And the Oscar Goes To...

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
Edit this entry  
04
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry