Sort by

mia dolan has logged 365 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Edit this entry  
27
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Edit this entry  
06
Out

Out

2020
×
Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
01
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
28
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
28
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Flight

Flight

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
13
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry