Sort by

mia dolan has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
Edit this entry  
09
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
08
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nian

Nian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beans

Beans

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
04
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Devs

Devs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Edit this entry